Zamość na urlop

Zamość jest jednym z najpiękniejszych miast położonych na wschodzie Polski. O każdej porze roku przyjeżdżają tu liczni turyści z całej Polski, chętni aby zwiedzić zabytki znajdujące się w okolicy. A jest ich naprawdę dużo – nawet jeżeli wybierzesz się do Zamościa na cały tydzień, to możesz mieć pewność, że ani przez chwilę nie zagrozi ci nuda.

Co warto zwiedzić przebywając w Zamościu na urlopie?

Przede wszystkim warto się udać do Muzeum Zamojskiego. Zostało ono utworzone w pierwszej połowie dwudziestego wieku, a jego siedzibę stanowi zespół kamienic zlokalizowanych na północnej ścianie Rynku Wielkiego. W sezonie letnim jest ono czynne przez sześć dni w tygodniu (od wtorku do niedzieli) w godzinach od 9 do 17. Na stałe funkcjonuje tu kilka ekspozycji, między innymi: “Zamojszczyzna w pradziejach i wczesnym średniowieczu” czy “Sztuka ludowa Zamojszczyzny”. Poza tym w muzeum można zwiedzać również bardzo ciekawe wystawy czasowe. Poza główną siedzibą warto również odwiedzić Oddział Muzeum Zamojskiego, którym jest Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał. W jego skład wchodzą: Prochownia, Arsenał oraz Pawilon pod Kurtyną.

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem zwiedzania zabytków, za to cenisz sobie bliski kontakt z przyrodą, to wypoczywając w Zamościu, koniecznie wybierz się do lokalnego zoo. Położone jest ono niespełna pięćset metrów od starego miasta. W zamojskim zoo możesz podziwiać ponad sto osiemdziesiąt gatunków rozmaitych zwierząt, wśród których znajdują się między innymi wielbłądy, krokodyle, niedźwiedzie czy małpy. Ogród zoologiczny otwarty jest przez wszystkie dni w tygodniu, a cena wstępu na jego teren waha się od kilku do kilkunastu złotych.

Wybierając się na wczasy do Zamościa dobrze jest zarezerwować wcześniej nocleg. Co prawda miasto to posiada odpowiedni wybór noclegów, na którą składają się między innymi schroniska turystyczne, niedrogie pensjonaty czy hostele oraz luksusowe hotele. Jeżeli zależy ci na noclegu w ścisłym centrum miasta, to w szczycie sezonu turystycznego bywa ciężko o wolne miejsce. Na szczęście w internecie jest dostępny katalog z większością obiektów noclegowych funkcjonujących w mieście. Musisz jedynie w okienku wyszukiwarki wpisać frazę “noclegi Zamość” i po porównaniu wszystkich ofert wybrać tę, która najbardziej przypadnie ci do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>