Wyprawa z rodziną do Koszalina

Koszalin to urokliwe miasto, które warto odwiedzić. Oprócz wielu atrakcji turystycznych i imprez kulturalnych, ma w sobie coś intrygującego i przyciągającego. Zaplanuj wyjazd do tego miejsca, a mile się zaskoczysz. Okazałe bazy noclegowe pomogą Ci się zrelaksować i nabrać nowych pozytywnych i budujących doświadczeń (przegląd noclegów). W centrum oczywiście noclegi są najdroższe, a jeśli wolisz coś tańszego, rozejrzyj się na obrzeżach miasta. Do tej pory nie spotkaliśmy się z żadną negatywną opinią w internecie ani na żywo na temat noclegów w Koszalinie. Śmiało można stwierdzić że koszalińskie bazy noclegowe są utrzymywane w zdrowej kondycji. Ale po co tutaj przyjeżdżać, zapytasz.

Przykładowo wraz z rodziną można udać się do Ogrodów Tematycznych Hortulus. Właśnie tam przeniesiesz się w kilka różnych miejsc – raz do Hiszpanii, a innym razem do Japonii. W powietrzu unosi się charakterystyczny, przyjemny dla nozdrzy zapach drzew iglastych i innych roślin. Spotkamy się z labiryntami zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wejdziemy na wieżę widokową z której ujrzymy baśniowe widoki. Architektura Koszalina, a w szczególności niektóre budynki rozpieszczają oczy. Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to jeden z takich monumentów. Mistycyzm którym emanuje, aż bije po oczach. Katedra zbudowana została w stylu gotyckim. W środku znajdziemy zabytkową chrzcielnicę oraz organy. Amatorzy muzyki poważnej także poczują, że ktoś zadbał o ich potrzeby. Wstąpienie do Filharmonii Koszalińskiej jest przyczyną inspirujących, patetycznych doznań wewnętrznych. Budynek to także jeden z cudów tutejszej architektury, stale zadbany i upiększany, cieszy swym pięknem. Dla fanów architektury polecamy obejrzeć niezrównany Amfiteatr im. Ignacego Paderewskiego w Koszalinie, powstały w 1973 roku. Oryginalne zadaszenie tworzy iluzję lekkości budowli. Jest to największy amfiteatr z widownią w Polsce. Jeżeli poszukujesz zastrzyku adrenaliny Park Linowy Avana jest dla ciebie stworzony. Park posiada trzy trasy: panda, koala i grizzly. To może być wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Jeżeli dalej szukasz zmysłowych doznań dla oczu to koniecznie wybierz się pod Kaplicę św. Gertrudy. Została zbudowana w latach 1382-1383. Jest więc to bardzo wiekowa budowla. Jeszcze więcej atrakcji, zabytków i wydarzeń wynajdziemy sami, gdy przyjedziemy do miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>