Wakacje w Żywcu

Położone w województwie śląskim miasto Żywiec jest bardzo ciekawą propozycją na najbliższy letni czas. Miejscowość mieści się w Kotlinie Żywieckiej, nad rzekami Sołą i Koszarawą. Znajdziemy tutaj także Jezioro Żywieckie. Żywiec leży w otoczeniu ciekawych szczytów górskich, jak Grojec, Babia Góra, Łyska, Pilsko, Wielka Rycerzowa, Romanka, czy Skrzyczne. Piękne walory przyrodnicze to nie jedyna atrakcja Żywca. Miasto posiada bogatą historię w tle i z pewnością zaskoczy nas sporą liczbą ciekawych zabytków.

Jakie noclegi (spis) Żywiec może nam zaproponować? Znajdziemy tutaj wiele ciekawych możliwości w różnych przedziałach cenowych. Bogata baza noclegowa pomoże nam wybrać idealne miejsce. W mieście funkcjonują hotele, hostele, apartamenty oraz liczne pokoje gościnne. W okolicy znajdziemy także ośrodki wypoczynkowe oraz urocze domki nad jeziorem.

Piękny zespół zamkowo – parkowy z pewnością zasługuje na uwagę. Stary Zamek, Nowy Zamek oraz Park Zamkowy i Domek Chiński – koniecznie odwiedźmy te fascynujące miejsca. Historia Starego Zamku sięga średniowiecza. W tym pięknym i okazałym budynku obecnie mieści się Muzeum Miejskie w Żywcu. Znajdziemy tutaj stałe ekspozycje przedstawiające zbiory historyczne, przyrodnicze, etnograficzne, sztuki sakralne, rzeźby i malarstwa. Nowy Zamek to zjawiskowy kompleks, będący prawdziwym pałacem w stylu klasycystycznym. Znajdziemy tutaj między innymi park miniatur budowli postawionych przez właścicieli Żywca. Katedra Narodzenia Najświętszej Maryi Panny została wybudowana w XV wieku. Na przestrzeni lat uległa licznym renowacjom. Współcześnie możemy tutaj podziwiać mieszankę gotyku i renesansu. Jednak w środku dominuje styl barokowy. Wrażenie robi niewątpliwie wysoka wieża z galerią na szczycie. Cennym dziełem, które znajdziemy w kościele jest bez wątpienia płaskorzeźba Zaśnięcia Matki Boskiej. Wywodzi się ona z gotyku, z około 1500 roku. W okolicy znajdziemy także ciekawy kościół Przemienienia Pańskiego. Położony w Śródmieściu, reprezentuje styl barokowy. W pobliżu znajdziemy także cmentarz Przemienienia Pańskiego z 1705 roku. Żywiec z pewnością ma bardzo wiele do zaoferowania ciekawskim turystom. Liczba atrakcji i zabytków jest naprawdę imponująca. Wakacje w tym ciekawym mieście bez wątpienia będą niezapomniane i pełne niepowtarzalnych wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>