Wakacje w Rewie vs. Trójmiasto

Mając do wyboru dwie alternatywy: wakacje spędzone w aglomeracyjnym Trójmieście lub wakacje w mało znanej, niewielkiej wsi, większość turystów zdecydowanie wybierze opcję pierwszą. Jednak dla sporej grupy osób także ta druga możliwość będzie niezwykle atrakcyjna, szczególnie gdy tą wsią będzie Rewa – położona kilkanaście kilometrów od Gdyni, posiadająca wspaniałą plażę oraz równie wspaniały cypel, dzięki któremu warunki wodne na rewskim nabrzeżu należą do jednych z najlepszych w Polsce. Co zachwyca w Rewie? Na pierwszy rzut oka można by się spodziewać, że baza noclegowa nie mają turystom nic do zaoferowania – to wyłącznie same kwatery prywatne i pokoje gościnne u zwykłych mieszkańców wsi; żadnych hoteli i wielkich pensjonatów. Jednak urok maleńkiej Rewy nie tkwi w jej kameralnym zapleczu noclegowym, ale w tym, co daje Bałtyk – wspaniałym nabrzeżu i doskonałych warunkach do windsurfingu.

Z tego względu organizowane są tu coroczne prestiżowe zawody w tym sporcie, które przyciągają uczestników nie tylko z całej Polski, ale i z Europy. Świetne położenie – od morza oddziela Rewę długi i wąski cypel ciągnący się aż do Mierzei Helskiej – sprzyja uprawianiu także szeregu innych sportów. Można tu również pływać motorówkami i skuterami, uprawiać jazdę na nartach wodnych lub desce, skorzystać z opcji, jaką daje kitesurfing albo po prostu poopalać się na plaży. Która jest wyjątkowo piaszczysta i łagodna, a co a tym idzie, idealna do zabawy dla małych dzieci. Ponieważ baza noclegowa w Rewie nie jest szczególnie rozbudowana, nie ma tu też tłumów turystów, którzy mogliby przeszkadzać nam w spokojnym i cichym wypoczynku. 

Z kolei dla tych gości Rewy, którym z czasem znudzi się sielska atmosfera spokojnej wsi, zawsze czekają dogodne i szybkie połączenia komunikacyjne z Trójmiastem. Do Gdyni jest zaledwie kilkanaście minut jazdy autobusem, a stamtąd można się już bardzo łatwo i bardzo szybko wybrać do Gdańska, aby pozwiedzać miasto lub do Sopotu, gdzie można się zabawić na licznych dyskotekach. Spokojny klimat Rewy i brak tłumów urlopowiczów na plaży sprawia, że ta mała wieś jest często odwiedzana przez… samych mieszkańców Trójmiasta, którzy chcą po prostu odpocząć od wakacyjnego zgiełku. Nie ma się więc co dziwić, że prawie jedną piątą ogólnych turystów Rewy stanowią mieszkańcy samego najbliższego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>