Wakacje w nadmorskim Mikoszewie

Mikoszewo jest miejscowością położoną w województwie pomorskim. Jest ona usytuowana na Żuławach Wiślanych, jednak ma dostęp do wód Bałtyku. Mikoszewo od jakiegoś czasu jest popularną miejscowością turystyczną, w której można postawić na wypoczynek na plaży, ale także skorzystać z innych atrakcji, jak na przykład przejażdżka kolejką wąskotorową. W Mikoszewie nudzić się nie będą także osoby lubiące zbieranie bursztynu – można podjąć próbę znalezienia go na miejscowej plaży lub w oddalonym o zaledwie 5 km Jantarze.

Atrakcje turystyczne Mikoszewa

Pobyt w tej urokliwej miejscowości można zacząć od wycieczki na plażę, która jest piaszczysta i szeroka, przy odrobinie szczęścia można na niej znaleźć bursztyny. Ciekawą atrakcją związaną właśnie z bursztynem, jest przygotowana z myślą o dzieciach gra: Poszukiwacze zaginionego skarbu bursztynowego. Jej przebieg jest uzależniony od wieku uczestników, jednak za każdym razem przynosi najmłodszym dużo radości. Spędzając choćby kilka dni w Mikoszewie warto wybrać się na spacer po okolicy, bowiem można tam podziwiać interesujące obiekty, a także rozkoszować się pięknem nadmorskich krajobrazów. Podczas spaceru warto zajrzeć w miejsce, w którym znajduje się kościół parafialny miejscowości. Niegdyś stał tam kościół ewangelicki, który jednak uległ zniszczeniu, do dziś zachowała się tam tylko drewniana dzwonnica pochodząca z XIX wieku. Ma ona dwie kondygnacje i, co ciekawe, jest używana do dzisiaj. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia jest Rezerwat Mewia Łacha. To miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków, które są pod ochroną. Z tej przyczyny na teren rezerwatu nie mogą być wprowadzane psy, a osoby odwiedzające to wyjątkowe miejsce mogą poruszać się wyłącznie po wytyczonych ścieżkach, w przeciwnym razie mogą je czekać przykre konsekwencje. Oczywiście na terenie rezerwatu można nie tylko podziwiać ptaki, ale również zrelaksować się w miejscu spokojnym i cichym.

Noclegi Mikoszewa

Osoby chcące spędzić urlop w tej nadmorskiej miejscowości mają możliwość znalezienia bazy noclegowej (noclegi Mikoszewa – www) blisko morza lub w miejscu bardziej ustronnym. Rezerwując kwaterę można zdecydować się na pokój w pensjonacie, apartamentach lub gospodarstwie agroturystycznym. Na chętnych czekają także pokoje prywatne, w których można przenocować za zaledwie 20 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>