Wakacje w Lublinie

Niesamowity Lublin jest często odwiedzany przez tłumy turystów. Niewątpliwy jego urok zachęca do odkrywania tajemnic tutejszych zabytków. Położony jest we wschodniej części Polski, na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą. W dawnych czasach było to miasto Korony Królestwa Polskiego, a także stanowiło siedzibę Trybunału Głównego Koronnego. Wiele budowli i pięknych zabytkowych miejsc przypomina o bogatej i ciekawej historii, a liczne muzea przedstawią nam wiele istotnych informacji na temat dawnych czasów. Pobyt w Lublinie zachwyci jednak nie tylko miłośników historii – to miasto przyjazne dla turystów. Szeroka baza noclegowa posiada miejsca dla wszystkich gości, a urokliwe uliczki kryją wiele lokali, w których spożyjemy pyszne posiłki. Przyjeżdżając tutaj przekonamy się, że klimat tego miasta jest niepowtarzalny.

Gdzie możemy przenocować? Co oferuje nam miasto? Spokojny pensjonat, stylowy hotel czy też miła kwatera prywatna – wybór należy do nas. Pobyt i wypoczynek w Lublinie bez wątpienia spędzimy w beztrosce i spokoju. Dobrze zorganizowana baza noclegowa oraz gastronomia na wysokim poziomie pozwolą turystom odetchnąć od codzienności. Miasto posiada szereg muzeów oraz galerii. Z pewnością warto zajrzeć do Muzeum Lubelskiego, które mieści się w Zamku. Muzeum Wsi Lubelskiej, Dworek Wincentego Pola, Państwowe Muzeum w Majdanku – to tylko niektóre z propozycji, w mieście znajduje się bowiem kilkanaście muzeów, a każde z nich jest niezwykłe.

Lublin jest też ważnym ośrodkiem kulturalnym. Liczne teatry, Filharmonia Lubelska, Lubelska Orkiestra Kameralna, Sala Koncertowa w szkole muzycznej – w mieście możemy liczyć na wiele fascynujących wydarzeń. Teatr Muzyczny jest jedynym obiektem o charakterze operowo – operetkowym po prawej stronie Wisły. Zamek Lubelski, Stare Miasto, wiele budowli sakralnych – zwiedzenie wszystkich zabytków Lublina może zająć sporo czasu. Ciekawą atrakcją są Lubelskie Podziemia. Pod Starym Miastem przebiega trasa turystyczna. Początek znajduje się w Ratuszu, zwanym Trybunałem. W podziemiach czeka na nas kilka niespodzianek. Dużą wartością trasy są wizualizacje multimedialne. Światło, dźwięk oraz ruch przybliżają ważne wydarzenia, jakim był Wielki Pożar Lublina. Różne atrakcje turystyczne bez problemu zapewnią rozrywkę na cały dzień. Liczne zabytki, galerie, muzea oraz teatry pozwolą spędzić czas na poznawaniu historii oraz kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>