Sorkwity – uroki Mazur

Rodzina von Mirbachow w XIX wieku wykupiła w Sorkwitach ogromny kilkutysięczny obszar. Na tym obszarze została wybudowana niesamowita budowla. Olbrzymie tereny zostały szybko zagospodarowane przez neogotycki zamek. Pałac charakteryzuje się tym, że ma wiele wieżyczek i fasad oraz niesamowitych wzniesień. Na początku XX wieku pałac spłonął, natomiast został szybko odbudowany. W okolicach pałacu znajduje się niezwykły park krajobrazowy, o niesamowitej powierzchni. W parku tym można spędzać popołudnia i świetnie się bawić. Na terenie parku krajobrazowego występuje bardzo bujna roślinność i ciekawe gatunki roślin. Obecnie w pałacu tym znajduje się dom wczasowy. Liczne pokoje goszczą turystów nad pięknym mazurskim jeziorem. Niesamowite jest to, że zaraz przy pałacu w parku krajobrazowym znajduje się pokaźny miłorząb japoński, który w tym miejscu rośnie już około 110 lat i miewa się świetnie. Można powiedzieć, że jest to niezwykła atrakcja dla osób przyjeżdżających odwiedzać Pałac w Sorkwitach.

Jeziora Giełądzkie i Lampackie to podstawowe jeziora w tym regionie i turyści, którzy przyjeżdżają na Mazury chętnie spędzają tam wolny czas. Można również oddawać się różnym atrakcjom, między innymi bardzo popularne są sporty wodne. Na Mazurach turyści najczęściej decydują się na kajaki oraz statki i jest to główna atrakcja. Kilkugodzinny rejs statkiem nie jest zbyt drogi, a zapewnia niesamowite atrakcje i przeżycia. Dla osób, które chcą bardziej atrakcyjnego spędzania wolnego czasu warto zapisać się na kurs windsurfingu. Dla dzieci również znajdzie się coś odpowiedniego, na przykład kurs pływania. Przy jeziorach znajdują się plaże, które są strzeżone.

W Sorkwitach również co roku organizowany jest Festiwal Kultury Mazurskiej. Wśród opinii, Mazury są zaraz po polskim morzu najchętniej odwiedzanym miejscem w Polsce. Jeżeli chodzi o turystów to nie ma podziału ze względu na wiek. Na Mazury przyjeżdżają zarówno osoby starsze jak i te młode – zazwyczaj grupy znajomych, aby spędzić miło czas. Sorkwity oferują doskonale rozbudowaną bazę noclegów (lista z meteor). Znajdują się tutaj liczne hotele, hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy pola namiotowe. Każdy na pewno znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>