Poszukując zabytów Bytowa

Nieczęsto słyszymy o miejscowości takiej jak Bytów. Jest to małe miasto, które nie wybija się wśród innych polskich miejscowości ilością atrakcji turystycznych. Warto jednak nadmienić, iż przyciąga ono wczasowiczów swoim urokiem, spokojem i życzliwością mieszkańców. Okoliczna przyroda zdecydowanie zachęca do odwiedzin w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych.

Bytów posiada kilka miejsc, które jak najbardziej warto zobaczyć. Na pewno godny uwagi jest tu zamek, tak zwana Krzyżacka Twierdza, który może zachwycić niejednego pasjonata historii. Kolejnym, bardzo ciekawym miejscem jest most kolejowy, który pomimo tego, że ma już prawie 150 lat, nadal od nowości stoi nieużywany – to właśnie jest w nim najbardziej intrygujące.

Twierdza jest ogromnym obiektem, nie bez powodu zaliczona została do cudów Pomorza (informacje), warto więc ją zobaczyć. Krzyżacy przez bardzo długi okres czasu zajmowali tutejszy gmach. Dopiero w pierwszej połowie XV wieku przejęli go Pomorscy Książęta. Nie jest tym samym zamkiem, który wybudowano wieki temu. Uległ on uszkodzeniu w roku 1656 i od tego czasu nigdy nie został już w całości odbudowany.

Chcąc spędzić miły i dłuższy czas to noclegi są tu oferowane głównie przez hotele i pensjonaty (Bytów – www). Baza noclegowa jest dosyć atrakcyjna pod względem ceny i jakości, jednak nie jest ona bardzo obszerna. Miejscowość cieszy się jednak popularnością wśród ludzi, którzy odkryli w niej ducha spokoju. Pomimo że atrakcji jest dosłownie kilka, w pełni możemy poświęcić się wypoczynkowi. Zabytki, parki rozrywki i inne szalone niespodzianki to nie wszystko, czego powinniśmy szukać podczas urlopu. Bytów to urokliwy punkt na mapie, który tylko czeka na odkrycie go przez większą liczbę turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>