Opole – dobry kierunek na letnią podróż

Opole to stosunkowo małe miasto na południowym-zachodzie Polski, które liczy sobie zaledwie 100 tysięcy mieszkańców. Jednak to właśnie tutaj od 1963 roku odbywa się najbardziej znany konkurs muzyczny w naszym kraju. Warto wybierać czas, w którym są owe koncerty w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, to daje nam możliwość przeżycia niesamowitych emocji i bycia częścią ogromnego przedsięwzięcia, z wieloletnią tradycją. Wykreował on już wiele gwiazd, takich jak Maryla Rodowicz, Budka Suflera, a ostatnio nawet  Michała Szpaka.

Decydując się na udział w tej imprezie, nie zapomnijmy, że jest ona bardzo popularna, toteż należy odpowiednio szybko zarezerwować sobie nocleg w wybranym hotelu (sprawdź na meteorze). Jego koszt zaczyna się od 100 złotych, ale dla oszczędnych istnieje możliwość skorzystania z usług hostelu, którego cena jest o połowę niższa. W każdym jednak wypadku trzeba zadbać o dogodne zakwaterowanie zdecydowanie prędzej. Dobrze też pokusić się na placówki, które proponują także wyżywienie, wówczas nie musimy się borykać z problemem odszukania dobrej restauracji w okolicy. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie kilku złotych.

Opole to miasto z bogatą historią, która zachowała się np. w formie Muzeum Wsi Opolskiej, Wieży Piastowskiej, czy choćby Katedry Świętego Krzyża, w której do dziś jest sarkofag Piastów. Tak dużo możliwości spędzenia czasu może wprawić nas w konsternację. By wybrać najlepsze opcje, najlepiej podróżować z przewodnikiem w kieszeni i ogólnym planem co chcemy zobaczyć. Pamiętajmy, że okolicę możemy zobaczyć z pokładu tramwaju wodnego, który w sezonie kursuje regularnie, a kosztuje naprawdę niewiele. Dobrym rozwiązaniem, gdy przyjeżdżamy z dzieckiem jest zabranie go do Ogrodu Zoologicznego, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Każde dziecko przecież marzy by zobaczyć zwierzęta na żywo. Baza noclegowa jest przygotowana na zakwaterowanie dzieci razem z nami w jednym pokoju, co znacząco obniża nasze koszty pobytu w tym pięknym mieście.

Do zobaczenia w Opolu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>