Łódź – miasto filmów nietuzinkowych

Swój urlop można spędzić na wiele sposobów. Przykładowo możemy wylegiwać się na jednej ze słonecznych plaż nad Bałtykiem, zdobywać górskie szczyty, czy też poszukiwać zabytków w Bytowie – www.wykladyperformatywne.pl/poszukujac-zabytow. W Polsce możliwości jest naprawdę sporo. W tym artykule chcemy zaprezentować Wam pewne miasto, o którym z pewnością słyszeliście. Będzie to nasza wspaniała Łódź, ale opowiemy o niej od filmowej strony.
W Łodzi zostało nakręconych całe mnóstwo filmów, których choć kilka tytułów każdy mógłby wymienić. Są to między innymi „Seksmisja”, z której cytaty są jednymi z najpopularniejszych w polskiej kinematografii, a także „Stawka większa niż życie” – nikomu chyba nie trzeba przedstawiać porucznika Hansa Klossa. Oprócz tego w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For, które teraz stało się muzeum – www.facebook.com/semafor powstało wiele bajek, które wciąż oglądane są przez najmłodsze dzieci.

W tym mieście wojewódzkim niemal na każdym kroku natknąć się możemy na pamiątki, które pozostały po prężnie rozwijającym się łódzkim przemyśle filmowym. Wiele z nich mamy możliwość zobaczyć wybierając się na szlak „Bajkowa Łódź”. Znajduje się tutaj wiele rzeźb przedstawiających postacie wszystkim znane z produkcji Studia Małych Form Filmowych – są to na przykład Miś Uszatek czy Filemon i Bonifacy. Spacer po tym szlaku może być ciekawym urozmaiceniem czasu.

Jak zostało wspomniane wcześniej, właśnie w tej miejscowości nakręcono wiele popularnych filmów. Znajdująca się na ulicy Piotrkowskiej Aleja Gwiazd jest tego pewnego rodzaju symbolem. Zobaczyć tutaj możemy wmurowane w bruk tablice z nazwiskami znanych polskich aktorów, reżyserów i innych filmowców. Są to głównie nazwiska między innymi Zbigniewa Zamachowskiego czy Cezarego Pazury. Jeśli interesujemy się filmem, to warto odwiedzić również Muzeum Kinematografii w Łodzi, które zajmuje budynek jednej z dawnych fabryk – poznamy tu historię nie tylko polskiej twórczości w tematyce kinowej, ale również będziemy mogli obejrzeć wiele ciekawych eksponatów, a także zobaczyć, jak wyglądały pierwsze produkcje, dzięki znajdującemu się tutaj zabytkowemu kinematografowi.

Łódzki przemysł filmowy wciąż jest na najwyższym poziomie, o czym świadczy ilość powstających tu nadal taśm. Oprócz tego rozwija się również turystyka. Niewątpliwie bardzo bogata baza noclegowa w jakimś stopniu się do tego przyczyniła, ponieważ jest to ważny aspekt miast atrakcyjnych turystycznie – www.meteor-turystyka.pl/noclegi,lodz,0.html. Bardzo polecanym miejscem są apartamenty „Iga”, znajdujące się nieopodal Manufaktury. Jak na tak niskie ceny wynajmu pokoi, panujące tu standardy są bardzo wysokie. Dla gości udostępniono tutaj kilka apartamentów o różnej liczbie osób, które mogą w niej zamieszkać.

Łódź jest miastem, w którym nikt nie będzie się nudził ze względu na ilość atrakcji oraz miejsc, które warto odwiedzić. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

6 myśli na temat “Łódź – miasto filmów nietuzinkowych”

  1. Mój chłopak studiował w Łodzi, więc go odwiedzałam a przy okazji zwiedzaliśmy miasto i to naprawdę fajne miejsce na przykład na weekendowy nocleg

  2. Fajne miasto i ceny noclegów też są przystępne, nie jakoś szczególnie wysokie, dlatego polecam odwiedzić Łódź!

  3. Fajny i ciekawy blog, trafiłem przez przypadek ale regularnie śledzę wasze wpisy. Jesteśmy z mężem w podobnym wieku i chętnie podróżujemy po opisanych przez was miejscach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>