Letni aktywny wypoczynek w Helu

Hel przyciąga do siebie każdego roku wielu turystów, którzy chcą spędzić trochę wolnego czasu w tym bardzo charakterystycznie położonym mieście. Nie ma się co dziwić, bo znajdziemy tu wiele atrakcji turystycznych, dotyczących nie tylko architektury i historii tego rejonu, ale także przyrody. Dodatkowo to miejsce upodobali sobie miłośnicy sportów rowerowych oraz sportów wodnych. Wody Zatoki Gdańskiej to miejsce, gdzie wielu ludzi uczy się podstaw windsurfingu i kitesurfingu – dyscyplin, które cieszą się coraz większą popularnością.

Do Helu jest wbrew pozorom bardzo łatwo się dostać. Istnieje tu czynna linia kolejowa oraz droga biegnąca przez Mierzeję Helską, na której kursują autobusy i prywatne busy. Można się też tu dostać drogą morską z Trójmiasta. Zarówno Gdańsk, Gdynia i Sopot posiadają połączenie z Helem. Te połączenia to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby się tu zatrzymać, a przy okazji zwiedzić też zabytki i atrakcje Trójmiasta.

Równie ważnym czynnikiem wpływającym na wybór Helu jest jego baza noclegowa. Noclegi na Mierzei Helskiej oferują miejsce w kilkudziesięciu większych obiektach wczasowych, willach i pensjonatach, a także w prywatnych kwaterach.

Hel i Mierzeja Helska przyciągają swoimi atrakcjami turystycznymi, związanymi w głównej mierze z militarną historią tego rejonu. Ale także tutejsza przyroda i warunki naturalne zasługują na wyróżnienie. Dzięki swojemu położeniu, ma także ciekawe plaże, chętnie wybierane nie tylko przez tych, którzy chcą poleżeć i poopalać się, ale także tych, którzy chcą spędzić czas aktywnie. Można pograć tutaj w siatkówkę, piłkę nożną i inne gry zespołowe na piasku.

Równie chętnie turyści wybierają plażę nad Bałtykiem, jak i tę od strony Zatoki Puckiej. Ci, którzy nie mogą się zdecydować mogą wybrać plażę na cyplu. Ze względu na czysty i drobny piasek oraz szerokość plaż, niezależnie co wybierzemy, będziemy zadowoleni. To idealne miejsce, jeśli chcielibyśmy wybrać się na poranny lub wieczorny jogging. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zdrowotny wpływ morskiego powietrza.

Tereny Mierzei cenią także rowerzyści oraz rolkarze. Tutejsze plaże i lasy to też idealne miejsce dla piechurów oraz miłośników nordic walkingu. Nie można zapomnieć o sportach wodnych, które przyciągają tysiące osób w okolicę Zatoki Puckiej. Ze względu na tutejsze spokojne wody, jest to idealne miejsce, by nauczyć się sztuki kitesurfingu oraz windsurfingu. Bardziej zaawansowani sportowcy mogą przejść na drugą stronę Mierzei i zmierzyć się z wodami otwartego morza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>