Czy w Ostrowie można znaleźć ciszę?

Ciszy nad Bałtykiem poszukiwać będą w szczególności osoby, które borykają się z problemem przemęczenia lub nadmiernym bagażem stresu, który zdążył narosnąć podczas ostatniego roku lub nawet i kilku lat. Osoby takie nie będą zainteresowane modnymi kurortami, przepełnionymi turystami, w których nie ma nawet chwili spokoju – zupełnie odpadają letniska imprezujące całodobowo. Bardzo dobrą propozycją będzie Ostrowo – maleńka osada nadmorska, położona pomiędzy znanymi miejscowościami, ale poniekąd będąca w ukryciu co może stwarzać warunki znakomite do wypoczynku. Baza kwaterunkowa w Ostrowie jak na tak maleńką miejscowość jest świetnie przygotowana na przyjęcie turystów. W prywatnych kwaterach i pensjonatach ceny za pobyt nie są wygórowane, a standard pobytu jest satysfakcjonujący. Takiej bazy noclegowej nie powstydziłby się nawet najbardziej znany kurort. Jeśli chodzi o wyżywienie to można korzystać z menu kilku barów. Jeśli chce się samodzielnie sporządzać posiłki to warto jest wyskoczyć na zakupy do większego miasta, chociażby takiego jak Władysławowo – najbliżej jest jednak Jastrzębia Góra i Karwia.

Gdzieś na pograniczu z Władysławowem

Ostrowo było kiedyś częścią miasta Władysławowo – po oddzieleniu od miasta znajduje się w Gminie Władysławowo. Dla poszukiwaczy nadbałtyckich oaz spokoju fakt oderwania się od tak popularnego miasta jest zjawiskiem pozytywnym. Wieś funkcjonuje jak prawdziwa wieś, a na nadmorskich łąkach pasą się krowy. Zabudowania nie są liczne, a liczba stałych mieszkańców jest niewielka. Od zabudowań do plaży trzeba pokonać dystans jednego kilometra przy czym taki spacer każdemu dobrze zrobi, droga jest bardzo malownicza. Sama plaża nawet w środku sezonu nie wykazuje zatłoczenia, co jest ogromnym plusem dla wszystkich tych, którzy nie lubią na plaży mieć sąsiadów w odległości kilku centymetrów. Nie należy się spodziewać atrakcji typowych dla plaż w znanych miejscowościach. Tutaj odpoczynek ma inny wymiar i nie jest mącony przerywnikami w postaci hałasu wydawanego przez rozmaite urządzenia mające na celu umilać czas turystom. Plaża w Ostrowie sprzyja zupełnemu oderwaniu się od rzeczywistości, można mieć wrażenie, że jest tutaj zupełnie inny świat, który ma niezbyt wiele wspólnego z współczesną, pędzącą przed siebie cywilizacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>