Białogóra na letni wypoczynek

Marzy Ci się urlop spędzony nad morzem? Spacery o wschodzie i zachodzie słońca brzegiem plaży? Dlaczego zatem nie wybrać się w wakacje do Białogóry?

Białogóra – klimatyczna nadmorska miejscowość turystyczna położona jest w województwie pomorskim na Wybrzeżu Słowińskim. Z niej blisko mamy zarówno do Łeby, jak i Jastrzębiej Góry – położona jest mniej więcej w środku odległości między tymi dwoma. Blisko stąd będziemy mieli również do Dąbek. Wachlarz ofert noclegowych jest szeroki (), kwatery tutaj są znane z gościnności i wyjątkowego komfortu, dlatego na pewno znajdziecie tu coś dla siebie, co będzie odpowiadało każdym potrzebom. Baza noclegowa jest w stanie pomieścić dużo większą ilość turystów niż wynosi liczba tutejszych mieszkańców podczas sezonu letniego.

Nad morzem wiadomo, największą atrakcją jest woda, słońce, plaża, piasek! Opcja dla najbardziej spragnionych takiego wypoczynku na pewno przemówi do każdego, kto wybiera się te wakacje spędzić nad morzem. Ale Białogóra i jej okolice to nie tylko piękna, zadbana plaża, ale również coś więcej. To także interesujący i odmienny nieco w swej naturze rezerwat Białogóra, który jest obszarem chronionego nadmorskiego lasu bagiennego oraz boru bażynowego, w którym podziwiać można rzadkie okazy roślin, charakterystyczne tylko dla takiego krajobrazu. Inny zapach, inne powietrze, trzeba to poczuć w swoich płucach!

W Białogórze (facebook.com/bialogora/) zdecydowanie punktem charakterystycznym jest kościół z dachem w kolorze intensywnej, niepowtarzalnej czerwieni. Jest to idealny punkt orientacyjny lub po prostu miejsce, w którym zawsze możemy umówić się z naszymi znajomymi, jeżeli na wakacje wybieramy się w większym gronie. Może w samej miejscowości zbyt dużo atrakcji nie ma, poza wodą, piaskiem, słońcem. Jednak jeśli dobrze przyjrzymy się jej okolicy, to okaże się, że wbrew pozorom jest tu wiele ciekawych rzeczy, jakie możemy zobaczyć czy zwiedzić. Do takich należy między innymi zamek w Krokowej, oddalony od Białogóry zaledwie o 13 kilometrów, co jest dobrą zachętą, by wybrać się tam na rowerach. Inną rzeczą wartą zwiedzenia jest też Wieża Kaszubskie Oko. A dla pasjonatów żeglarstwa mamy coś wyjątkowego – Jezioro Żarnowieckie z możliwością popływania na wypożyczonych jachtach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>