Atrakcje Nowy Sącz

Wyjeżdżając na urlop mamy nadzieję spędzić go w wyjątkowy sposób, liczymy też na dużą ilość atrakcji, z których wybierzemy te najbardziej nam pasujące. Większość z nas, lato woli spędzić nad morzem, za to zima należy tylko dla amatorów gór. Bywają też tacy, którzy stokom narciarskim i zdobywaniu szczytów oddani są zupełnie i każdą wolną chwilę spędzają u podnóży któregoś stoku. Istotne jest aby dobrze wybrać miasto, w którym zamierzamy się zatrzymać. Mamy dużą dowolność, jedne kuszą atrakcyjną ceną, inne luksusowymi pensjonatami, a jeszcze kolejne stawiają na mnóstwo dodatkowych atrakcji. Żeby wybrać najlepszą bazę dla nas, dobrze zapytać o zdanie znajomych, a nawet przejrzeć internet w poszukiwaniu opinii innych turystów.

Nowy Sącz to miasto w województwie małopolskim, otoczone szczytami górskimi, oraz przecięte rzekami, łączącymi się w centrum miasta. Baza noclegowa w tym miejscu jest na tyle rozbudowana i zróżnicowana, że każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Koszty pobytu noclegowego (baza meteor) zaczynają się już od 50 złotych, co jest niezwykle atrakcyjną ceną, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę lokalizację. Jednak zakwaterowanie to nie wszystko, a w mieście, mamy wiele możliwości spędzenia czasu. Od tradycyjnych szaleństw na stoku, bez znaczenia czy preferujemy deskę snowboardową, czy narty, przez spływy kajakowe, gdy temperatura jest nieco wyższa, aż po zwiedzanie i korzystanie z infrastruktury rekreacyjnej.

Dobrą propozycją dla rodzin z dziećmi są parki linowe, które posiadają tory różnej wielkości, w tym także dla maluchów. Można tutaj także skorzystać z przejażdżki gokartem, a okolice możemy zwiedzić na grzbiecie konia. To, z których propozycji skorzystamy zależy od pory roku, w której trafimy, do tego miasta oraz zasobności naszego portfela i indywidualnych preferencji. Nie zapominajmy jedynie o dobrej strawie, która przy aktywności fizycznej jest niezwykle istotna, a dobrze przygotowana, może przekonać nas do lokalnych przysmaków. W każdą podróż wybierajmy się świadomie do niej przygotowani. Ubrania na każdą ewentualność pogodową, zaplanowanie rozrywki i zarezerwowanie kwatery to trzy podstawowe punkty, o które powinniśmy zadbać. Pamiętajmy też żeby zakupić przewodnik, to zagwarantuje, że nie przegapimy żadnego ważnego punktu na mapie Nowego Sącza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>